Hirose Electric Co Ltd DF13A-6P-1.25H(21)
DF13A-6P-1.25H(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-6P-1.25H(21)
Brief Description
CONN HDR 6POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13A-6P-1.25H(21).pdf
Availability of DF13A-6P-1.25H(21)
QUANTITY
DF13A-6P-1.25H(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-6P-1.25H(21)
Internal Part NumberEIS-DF13A-6P-1.25H(21)
Featured ProductDF13 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-6P-1.25H(21)
Related LinksDF13A-6P-, DF13A-6P-1.25H(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-6P-1.25H(21) Details Description
Related parts for DF13A-6P-1.25H(21)
FILTER 10.7 MHZ 280 KHZ BAND SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4.1A 35.4 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ANT BACKHAUL 24DBI 2.4GHZ 30" datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 17 POS datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf