Hirose Electric Co Ltd DF13A-7P-1.25H(21)
DF13A-7P-1.25H(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-7P-1.25H(21)
Brief Description
CONN HEADER 7POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13A-7P-1.25H(21).pdf
Availability of DF13A-7P-1.25H(21)
QUANTITY
DF13A-7P-1.25H(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-7P-1.25H(21)
Internal Part NumberEIS-DF13A-7P-1.25H(21)
Featured ProductDF13 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-7P-1.25H(21)
Related LinksDF13A-7P-, DF13A-7P-1.25H(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-7P-1.25H(21) Details Description
Related parts for DF13A-7P-1.25H(21)
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
ADAPTER TARGET HEAD HC908JL3 datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO213AB datasheet.pdf