Hirose Electric Co Ltd DF13B-10P-1.25V(50)
DF13B-10P-1.25V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-10P-1.25V(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1.25MM SMD AU
Datasheet Download
DF13B-10P-1.25V(50).pdf
Availability of DF13B-10P-1.25V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13B-10P-1.25V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-10P-1.25V(50)
Internal Part NumberEIS-DF13B-10P-1.25V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Standard Package28
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-10P-1.25V(50)
Related LinksDF13B-10P, DF13B-10P-1.25V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-10P-1.25V(50) Details Description
Related parts for DF13B-10P-1.25V(50)
CAP CER 6800PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CARD ENGINE 16MB FLASH 32MB RAM datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 115A SOT227B datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64QFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf