Hirose Electric Co Ltd DF13B-11P-1.25V(21)
DF13B-11P-1.25V(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-11P-1.25V(21)
Brief Description
CONN HEADER 11POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13B-11P-1.25V(21).pdf
Availability of DF13B-11P-1.25V(21)
QUANTITY
DF13B-11P-1.25V(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-11P-1.25V(21)
Internal Part NumberEIS-DF13B-11P-1.25V(21)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-11P-1.25V(21)
Related LinksDF13B-11P, DF13B-11P-1.25V(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-11P-1.25V(21) Details Description
Related parts for DF13B-11P-1.25V(21)
SSD 2.5" IDEP 6GB datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLX 2:1/1:2 16VFQFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 760VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
TV 18C MIXED(TWIN) SKT PLUG datasheet.pdf
5600UF 50V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf