Hirose Electric Co Ltd DF13B-2P-1.25V(50)
DF13B-2P-1.25V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-2P-1.25V(50)
Brief Description
CONN HEADER 2POS 1.25MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF13B-2P-1.25V(50).pdf
Availability of DF13B-2P-1.25V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13B-2P-1.25V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-2P-1.25V(50)
Internal Part NumberEIS-DF13B-2P-1.25V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Standard Package67
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-2P-1.25V(50)
Related LinksDF13B-2P-, DF13B-2P-1.25V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-2P-1.25V(50) Details Description
Related parts for DF13B-2P-1.25V(50)
IC FPGA 160 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CER RESONATOR 8MHZ SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 18SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
A5 4.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8-HTSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/LATCH datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 50 V datasheet.pdf