Hirose Electric Co Ltd DF13B-6P-1.25V(51)
DF13B-6P-1.25V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-6P-1.25V(51)
Brief Description
CONN HEADER 6POS 1.25MM GOLD
Datasheet Download
DF13B-6P-1.25V(51).pdf
Availability of DF13B-6P-1.25V(51)
QUANTITY
DF13B-6P-1.25V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-6P-1.25V(51)
Internal Part NumberEIS-DF13B-6P-1.25V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-6P-1.25V(51)
Related LinksDF13B-6P-, DF13B-6P-1.25V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-6P-1.25V(51) Details Description
Related parts for DF13B-6P-1.25V(51)
FIXED IND 120NH 710MA 200 MOHM datasheet.pdf
MARKER PLATE datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 3.5MM VERT GN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 3.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 180MA 15.5 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf