Hirose Electric Co Ltd DF13B-8P-1.25V(50)
DF13B-8P-1.25V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-8P-1.25V(50)
Brief Description
CONN HEADER 8POS 1.25MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF13B-8P-1.25V(50).pdf
Availability of DF13B-8P-1.25V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13B-8P-1.25V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-8P-1.25V(50)
Internal Part NumberEIS-DF13B-8P-1.25V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Standard Package33
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-8P-1.25V(50)
Related LinksDF13B-8P-, DF13B-8P-1.25V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-8P-1.25V(50) Details Description
Related parts for DF13B-8P-1.25V(50)
BLACK PLAIN VME 10 SLOT ABG datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
PRESSURE ZEPHYR AIRFLOW BLOCK datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 425MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf