Hirose Electric Co Ltd DF13B-8P-1.25V(77)
DF13B-8P-1.25V(77) picture photo
Mfg. Part Number
DF13B-8P-1.25V(77)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 8POS 1.25MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF13B-8P-1.25V(77).pdf
Availability of DF13B-8P-1.25V(77)
QUANTITY
DF13B-8P-1.25V(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13B-8P-1.25V(77)
Internal Part NumberEIS-DF13B-8P-1.25V(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13B-8P-1.25V(77)
Related LinksDF13B-8P-, DF13B-8P-1.25V(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13B-8P-1.25V(77) Details Description
Related parts for DF13B-8P-1.25V(77)
IC OPAMP DIFF 300KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT RT/A 2MM 8POS 30GOLD datasheet.pdf
IC UART I2C/SPI 24-HVQFN datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOW POWER 8-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 7A datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 565MA 742 MOHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf