Hirose Electric Co Ltd DF13C-7P-1.25V(20)
DF13C-7P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13C-7P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 7POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13C-7P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13C-7P-1.25V(20)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13C-7P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13C-7P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13C-7P-1.25V(20)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13C-7P-1.25V(20)
Related LinksDF13C-7P-, DF13C-7P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13C-7P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13C-7P-1.25V(20)
DIODE ZENER 5.1V 1.5W SC73 datasheet.pdf
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 3/16" 6.89" datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 432K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 16.93K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf