Hirose Electric Co Ltd DF13C-9P-1.25V(20)
DF13C-9P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13C-9P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 9POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13C-9P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13C-9P-1.25V(20)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13C-9P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13C-9P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13C-9P-1.25V(20)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13C-9P-1.25V(20)
Related LinksDF13C-9P-, DF13C-9P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13C-9P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13C-9P-1.25V(20)
RESISTR KIT 1.1-910K 1/6W 360PCS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC MEMORY ANTI-CLONE ADHESIV ANT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf