Hirose Electric Co Ltd DF14A-10P-1.25H(26)
DF14A-10P-1.25H(26) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-10P-1.25H(26)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-10P-1.25H(26).pdf
Availability of DF14A-10P-1.25H(26)
QUANTITY
DF14A-10P-1.25H(26) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-10P-1.25H(26)
Internal Part NumberEIS-DF14A-10P-1.25H(26)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF14
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-10P-1.25H(26)
Related LinksDF14A-10P, DF14A-10P-1.25H(26) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-10P-1.25H(26) Details Description
Related parts for DF14A-10P-1.25H(26)
RING TERM NON INS 8AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8CH 20-QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
NTC THERMISTOR K164/15 K/J52 5% datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
RES 2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf