Hirose Electric Co Ltd DF14A-25P-1.25H(20)
DF14A-25P-1.25H(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-25P-1.25H(20)
Brief Description
CONN HEADER 25POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-25P-1.25H(20).pdf
Availability of DF14A-25P-1.25H(20)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF14A-25P-1.25H(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-25P-1.25H(20)
Internal Part NumberEIS-DF14A-25P-1.25H(20)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package13
SeriesDF14
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-25P-1.25H(20)
Related LinksDF14A-25P, DF14A-25P-1.25H(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-25P-1.25H(20) Details Description
Related parts for DF14A-25P-1.25H(20)
CONN HEADER 60POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
BOARD DEV ANT DRVR TPM ATA5276 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 21POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO214AC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOUSING 80POS 1.27MM datasheet.pdf