Hirose Electric Co Ltd DF14A-4P-1.25H(56)
DF14A-4P-1.25H(56) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-4P-1.25H(56)
Brief Description
CONN HDR 4POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-4P-1.25H(56).pdf
Availability of DF14A-4P-1.25H(56)
QUANTITY
DF14A-4P-1.25H(56) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-4P-1.25H(56)
Internal Part NumberEIS-DF14A-4P-1.25H(56)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
Standard Package1,000
SeriesDF14
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-4P-1.25H(56)
Related LinksDF14A-4P-, DF14A-4P-1.25H(56) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-4P-1.25H(56) Details Description
Related parts for DF14A-4P-1.25H(56)
LED OSTAR HEX 6CHIP WM WHT 2700K datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMPC datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 11POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
60708-7 TERMINAL GUIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf