Hirose Electric Co Ltd DF14A-8P-1.25H(50)
DF14A-8P-1.25H(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-8P-1.25H(50)
Brief Description
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-8P-1.25H(50).pdf
Availability of DF14A-8P-1.25H(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF14A-8P-1.25H(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-8P-1.25H(50)
Internal Part NumberEIS-DF14A-8P-1.25H(50)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
SeriesDF14
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-8P-1.25H(50)
Related LinksDF14A-8P-, DF14A-8P-1.25H(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-8P-1.25H(50) Details Description
Related parts for DF14A-8P-1.25H(50)
RES ARRAY 3 RES 820 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC 2BIT 1:4 FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 2.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf