Hirose Electric Co Ltd DF19G-14S-1F-GND(05)
DF19G-14S-1F-GND(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF19G-14S-1F-GND(05)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
Brief Description
CONN GROUND PLATE FPC 14POS 1MM
Datasheet Download
DF19G-14S-1F-GND(05).pdf
Availability of DF19G-14S-1F-GND(05)
QUANTITY
DF19G-14S-1F-GND(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF19G-14S-1F-GND(05)
Internal Part NumberEIS-DF19G-14S-1F-GND(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
SeriesDF19
TypeGround Plate
Number of Positions14
For Use With/Related ProductsDF19 Connectors
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF19G-14S-1F-GND(05)
Related LinksDF19G-14S-, DF19G-14S-1F-GND(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF19G-14S-1F-GND(05) Details Description
Related parts for DF19G-14S-1F-GND(05)
FIXED IND 1.8UH 21.8A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR 125A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CABLE 25-9PIN NT TO AB PLC 50CM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 164 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf