Hirose Electric Co Ltd DF1B-34DP-2.5DSA(01)
DF1B-34DP-2.5DSA(01) picture photo
Mfg. Part Number
DF1B-34DP-2.5DSA(01)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 34POS 2.5MM STR GOLD
Datasheet Download
DF1B-34DP-2.5DSA(01).pdf
Availability of DF1B-34DP-2.5DSA(01)
QUANTITY
DF1B-34DP-2.5DSA(01) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1B-34DP-2.5DSA(01)
Internal Part NumberEIS-DF1B-34DP-2.5DSA(01)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF1B Series
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF1B
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.098" (2.50mm)
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1B-34DP-2.5DSA(01)
Related LinksDF1B-34DP-, DF1B-34DP-2.5DSA(01) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1B-34DP-2.5DSA(01) Details Description
Related parts for DF1B-34DP-2.5DSA(01)
IC HEX INVERTER LV 14-SOIC datasheet.pdf
IC TEMPERATURE SENSOR SOD70 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
8347B116 PRESSURE PAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 20A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf