Hirose Electric Co Ltd DF1BA-2EP-2.5RC
DF1BA-2EP-2.5RC picture photo
Mfg. Part Number
DF1BA-2EP-2.5RC
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 2POS 2.5MM
Datasheet Download
DF1BA-2EP-2.5RC.pdf
Availability of DF1BA-2EP-2.5RC
QUANTITY
DF1BA-2EP-2.5RC Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BA-2EP-2.5RC
Internal Part NumberEIS-DF1BA-2EP-2.5RC
Contact TypeMale Pin
Number of Positions2
Pitch0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BA-2EP-2.5RC
Related LinksDF1BA-2, DF1BA-2EP-2.5RC Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BA-2EP-2.5RC Details Description
Related parts for DF1BA-2EP-2.5RC
CONN PIN RT ANG 25A DIN PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A 28QFN datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 0.3M PNP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1.7A DFN1010D-3 datasheet.pdf
RES SMD 920 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf