Hirose Electric Co Ltd DF1BZ-20P-2.5DSA
DF1BZ-20P-2.5DSA picture photo
Mfg. Part Number
DF1BZ-20P-2.5DSA
Brief Description
CONN HEADER 20POS 2.5MM STR TIN
Datasheet Download
DF1BZ-20P-2.5DSA.pdf
Availability of DF1BZ-20P-2.5DSA
QUANTITY
DF1BZ-20P-2.5DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BZ-20P-2.5DSA
Internal Part NumberEIS-DF1BZ-20P-2.5DSA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF1B Series
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BZ-20P-2.5DSA
Related LinksDF1BZ-20, DF1BZ-20P-2.5DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BZ-20P-2.5DSA Details Description
Related parts for DF1BZ-20P-2.5DSA
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 7DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 8.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.24A 79 MOHM SMD datasheet.pdf