Hirose Electric Co Ltd DF1BZ-26DP-2.5DSA
DF1BZ-26DP-2.5DSA picture photo
Mfg. Part Number
DF1BZ-26DP-2.5DSA
Brief Description
CONN HEADER 26POS 2.5MM STR TIN
Datasheet Download
DF1BZ-26DP-2.5DSA.pdf
Availability of DF1BZ-26DP-2.5DSA
QUANTITY
DF1BZ-26DP-2.5DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BZ-26DP-2.5DSA
Internal Part NumberEIS-DF1BZ-26DP-2.5DSA
Featured ProductDF1B Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.098" (2.50mm)
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BZ-26DP-2.5DSA
Related LinksDF1BZ-26, DF1BZ-26DP-2.5DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BZ-26DP-2.5DSA Details Description
Related parts for DF1BZ-26DP-2.5DSA
SIDAC SYM 4CHP 300V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
16MM INDICATOR RECTANGULAR datasheet.pdf
PRO-CRIMPER II DIE ASSEMBLY datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 2.5MM datasheet.pdf