Hirose Electric Co Ltd DF1E-13P-2.5DS(35)
DF1E-13P-2.5DS(35) picture photo
Mfg. Part Number
DF1E-13P-2.5DS(35)
Brief Description
CONN HEADER 13POS 2.5MM R/A TIN
Datasheet Download
DF1E-13P-2.5DS(35).pdf
Availability of DF1E-13P-2.5DS(35)
QUANTITY
DF1E-13P-2.5DS(35) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1E-13P-2.5DS(35)
Internal Part NumberEIS-DF1E-13P-2.5DS(35)
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions Loaded-
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Contact Finish Thickness-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1E-13P-2.5DS(35)
Related LinksDF1E-13P-, DF1E-13P-2.5DS(35) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1E-13P-2.5DS(35) Details Description
Related parts for DF1E-13P-2.5DS(35)
IC HITAG-S 2048BIT FCP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ADAPTER 4MM BANANA PLUG TO JACK datasheet.pdf