Hirose Electric Co Ltd DF22-5S-7.92C(28)
DF22-5S-7.92C(28) picture photo
Mfg. Part Number
DF22-5S-7.92C(28)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET 5POS 7.92MM WHITE
Datasheet Download
DF22-5S-7.92C(28).pdf
Availability of DF22-5S-7.92C(28)
QUANTITY
DF22-5S-7.92C(28) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22-5S-7.92C(28)
Internal Part NumberEIS-DF22-5S-7.92C(28)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF22 Series
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions5
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorWhite
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22-5S-7.92C(28)
Related LinksDF22-5S-, DF22-5S-7.92C(28) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22-5S-7.92C(28) Details Description
Related parts for DF22-5S-7.92C(28)
RELAY SOFTSTOP 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT HSG 3POS NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWING FRAME 87.9X33.7X4.3" BLK datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
2.54MM C-GRID DRDW T/H HDR 26CKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC ETH SWITCH 5PORT 128PQFP IND datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf