Hirose Electric Co Ltd DF22A-4DEP-7.92C
DF22A-4DEP-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22A-4DEP-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 4POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22A-4DEP-7.92C.pdf
Availability of DF22A-4DEP-7.92C
QUANTITY
DF22A-4DEP-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22A-4DEP-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22A-4DEP-7.92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions4
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Mounting TypePanel Mount
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22A-4DEP-7.92C
Related LinksDF22A-4D, DF22A-4DEP-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22A-4DEP-7.92C Details Description
Related parts for DF22A-4DEP-7.92C
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPPLY/CURR LIMIT CTRLR 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 30POS .100 PCB TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20V 10% 3024 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN SOCKET 5W5 F 30A datasheet.pdf