Hirose Electric Co Ltd DF22AL-4DEP-7.92C
DF22AL-4DEP-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22AL-4DEP-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 2POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22AL-4DEP-7.92C.pdf
Availability of DF22AL-4DEP-7.92C
QUANTITY
DF22AL-4DEP-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22AL-4DEP-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22AL-4DEP-7.92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions4
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
ColorRed
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22AL-4DEP-7.92C
Related LinksDF22AL-4, DF22AL-4DEP-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22AL-4DEP-7.92C Details Description
Related parts for DF22AL-4DEP-7.92C
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M2 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0502 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL VERT 15GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HOOK VERSAKRIMP (BB-419-10) datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 3PORT IVORY datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf