Hirose Electric Co Ltd DF22CL-3S-7.92C
DF22CL-3S-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22CL-3S-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET 3POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22CL-3S-7.92C.pdf
Availability of DF22CL-3S-7.92C
QUANTITY
DF22CL-3S-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22CL-3S-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22CL-3S-7.92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions3
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorRed
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22CL-3S-7.92C
Related LinksDF22CL-, DF22CL-3S-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22CL-3S-7.92C Details Description
Related parts for DF22CL-3S-7.92C
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 32.7A TO220AB datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 0.25A SOT323 datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8" 100FT datasheet.pdf
1XHAN 3A SFP FO CAB.AS.10M-LC DU datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 40 CONTACTS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS datasheet.pdf