Hirose Electric Co Ltd DF22L-4P-7.92DS(05)
DF22L-4P-7.92DS(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF22L-4P-7.92DS(05)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 4POS 7.92MM R/A TIN
Datasheet Download
DF22L-4P-7.92DS(05).pdf
Availability of DF22L-4P-7.92DS(05)
QUANTITY
DF22L-4P-7.92DS(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22L-4P-7.92DS(05)
Internal Part NumberEIS-DF22L-4P-7.92DS(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF22 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.354" (9.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorRed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22L-4P-7.92DS(05)
Related LinksDF22L-4P-, DF22L-4P-7.92DS(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22L-4P-7.92DS(05) Details Description
Related parts for DF22L-4P-7.92DS(05)
DUCT WIRE SLOT TYPE F LGRY 6' datasheet.pdf
IC DCP QUAD 10K 64TP 24SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CARD RACK 7UX19X9 FRAME ONLY datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 5.39" - 5.59" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 6A 1212-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
LENS/HOLDER FOR OSRAM OSLON SSL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 25A 1KV STD REC datasheet.pdf