| Internal Part Number | EIS-DF2326VF25V | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Electromagnetic Noise Reduction Techniques Part 1 | |
| Series | H8® H8S/2300 | |
| Core Size | 16-Bit | |
| Speed | 25MHz | |
| Connectivity | SCI, SmartCard | |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT | |
| Number of I/O | 86 | |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) | |
| Program Memory Type | FLASH | |
| EEPROM Size | - | |
| RAM Size | 8K x 8 | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 3.6 V | |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b | |
| Oscillator Type | Internal | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C | |
| Package / Case | 128-BFQFP | |
| Supplier Device Package | 128-QFP (14x20) | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | DF2326VF25V | |
| Related Links | DF232, DF2326VF25V Datasheet, Renesas Electronics America Distributor | |
 | 14-60-0251 | CONN IDC 25POS .100 TIN 24AWG | datasheet.pdf | |