Hirose Electric Co Ltd DF23C-12DP-0.5V(91)
DF23C-12DP-0.5V(91) picture photo
Mfg. Part Number
DF23C-12DP-0.5V(91)
Brief Description
CONN PLUG 12POS DUAL 0.5MM SMD
Datasheet Download
DF23C-12DP-0.5V(91).pdf
Availability of DF23C-12DP-0.5V(91)
QUANTITY
DF23C-12DP-0.5V(91) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF23C-12DP-0.5V(91)
Internal Part NumberEIS-DF23C-12DP-0.5V(91)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions12
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights1.5mm
Height Above Board0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF23C-12DP-0.5V(91)
Related LinksDF23C-12D, DF23C-12DP-0.5V(91) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF23C-12DP-0.5V(91) Details Description
Related parts for DF23C-12DP-0.5V(91)
FIXED IND 10UH 3.8A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY UP/DOWN 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf