Hirose Electric Co Ltd DF23C-14DS-0.5V(53)
DF23C-14DS-0.5V(53) picture photo
Mfg. Part Number
DF23C-14DS-0.5V(53)
Brief Description
CONN RECEPT 14POS DUAL 0.5MM SMD
Datasheet Download
DF23C-14DS-0.5V(53).pdf
Availability of DF23C-14DS-0.5V(53)
QUANTITY
DF23C-14DS-0.5V(53) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF23C-14DS-0.5V(53)
Internal Part NumberEIS-DF23C-14DS-0.5V(53)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions14
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights1.5mm
Height Above Board0.057" (1.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF23C-14DS-0.5V(53)
Related LinksDF23C-14D, DF23C-14DS-0.5V(53) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF23C-14DS-0.5V(53) Details Description
Related parts for DF23C-14DS-0.5V(53)
CONN RECEPT HR 2POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 215 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
PROFIBUS DP 1 WAY DISTRIBUTOR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC datasheet.pdf