Toshiba Semiconductor & Storage DF2S24FS(TH3,T)
DF2S24FS(TH3,T) picture photo
Mfg. Part Number
DF2S24FS(TH3,T)
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 19VWM 22.8VC FSC
Datasheet Download
DF2S24FS(TH3,T).pdf
Availability of DF2S24FS(TH3,T)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF2S24FS(TH3,T) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF2S24FS(TH3,T)
Internal Part NumberEIS-DF2S24FS(TH3,T)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Protection
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)19V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency8.5pF @ 1MHz
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackagefSC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF2S24FS(TH3,T)
Related LinksDF2S24F, DF2S24FS(TH3,T) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
DF2S24FS(TH3,T) Details Description
Related parts for DF2S24FS(TH3,T)
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT SOFTSPAN16SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DGTL SW 4096X4096 144-TQFP datasheet.pdf
PRINTER THERMAL TRANSFER STD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 10 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf