Hirose Electric Co Ltd DF30FB-22DS-0.4V(82)
DF30FB-22DS-0.4V(82) picture photo
Mfg. Part Number
DF30FB-22DS-0.4V(82)
Brief Description
CONN RCPT 22POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF30FB-22DS-0.4V(82).pdf
Availability of DF30FB-22DS-0.4V(82)
QUANTITY
DF30FB-22DS-0.4V(82) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF30FB-22DS-0.4V(82)
Internal Part NumberEIS-DF30FB-22DS-0.4V(82)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions22
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
Mated Stacking Heights0.9mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF30FB-22DS-0.4V(82)
Related LinksDF30FB-22D, DF30FB-22DS-0.4V(82) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF30FB-22DS-0.4V(82) Details Description
Related parts for DF30FB-22DS-0.4V(82)
CONN FPC BOTTOM 60POS 0.40MM R/A datasheet.pdf
IC GP I/O SMBUS 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX S STEEL 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 3C UNSHLD 600V datasheet.pdf