Hirose Electric Co Ltd DF30FC-30DS-0.4V(82)
DF30FC-30DS-0.4V(82) picture photo
Mfg. Part Number
DF30FC-30DS-0.4V(82)
Brief Description
CONN RECEPT 30POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF30FC-30DS-0.4V(82).pdf
Availability of DF30FC-30DS-0.4V(82)
QUANTITY
DF30FC-30DS-0.4V(82) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF30FC-30DS-0.4V(82)
Internal Part NumberEIS-DF30FC-30DS-0.4V(82)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package1,000
Number of Positions30
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
Mated Stacking Heights0.9mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF30FC-30DS-0.4V(82)
Related LinksDF30FC-30D, DF30FC-30DS-0.4V(82) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF30FC-30DS-0.4V(82) Details Description
Related parts for DF30FC-30DS-0.4V(82)
RES SMD 180 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 66VWM 107VC P600 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 80MA 6XDFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V .333A PCB datasheet.pdf
MKP 2.5UF 5% 1250VDC DRAWING T2 datasheet.pdf