Hirose Electric Co Ltd DF33-10RDS-3.3
DF33-10RDS-3.3 picture photo
Mfg. Part Number
DF33-10RDS-3.3
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN RETAINER DUAL ROW 10POS
Datasheet Download
DF33-10RDS-3.3.pdf
Availability of DF33-10RDS-3.3
QUANTITY
DF33-10RDS-3.3 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF33-10RDS-3.3
Internal Part NumberEIS-DF33-10RDS-3.3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesEnerBee™ DF33
Accessory TypeRetainer Clip
Number of Positions10
For Use With/Related ProductsDF33 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF33-10RDS-3.3
Related LinksDF33-10, DF33-10RDS-3.3 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF33-10RDS-3.3 Details Description
Related parts for DF33-10RDS-3.3
CONN BCKSHELL MET 50POS .050 75D datasheet.pdf
VARISTOR 46V 180A 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SR BTS CB FT 22 ASY datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE GET PURP 300V 15A datasheet.pdf