Hirose Electric Co Ltd DF33-10RDS-3.3
DF33-10RDS-3.3 picture photo
Mfg. Part Number
DF33-10RDS-3.3
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN RETAINER DUAL ROW 10POS
Datasheet Download
DF33-10RDS-3.3.pdf
Availability of DF33-10RDS-3.3
QUANTITY
DF33-10RDS-3.3 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF33-10RDS-3.3
Internal Part NumberEIS-DF33-10RDS-3.3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesEnerBee™ DF33
Accessory TypeRetainer Clip
Number of Positions10
For Use With/Related ProductsDF33 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF33-10RDS-3.3
Related LinksDF33-10, DF33-10RDS-3.3 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF33-10RDS-3.3 Details Description
Related parts for DF33-10RDS-3.3
RES SMD 110 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1M OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 18PS SIDE 3.81MM datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 256-TAP 16-TQFN datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 21POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
UPPER DIE MINI MAG 198125040 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf