Hirose Electric Co Ltd DF33-3P-3.3DSA(74)
DF33-3P-3.3DSA(74) picture photo
Mfg. Part Number
DF33-3P-3.3DSA(74)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 3POS 3.3MM PCB TIN
Datasheet Download
DF33-3P-3.3DSA(74).pdf
Availability of DF33-3P-3.3DSA(74)
QUANTITY
DF33-3P-3.3DSA(74) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF33-3P-3.3DSA(74)
Internal Part NumberEIS-DF33-3P-3.3DSA(74)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF33
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.130" (3.30mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF33-3P-3.3DSA(74)
Related LinksDF33-3P-3, DF33-3P-3.3DSA(74) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF33-3P-3.3DSA(74) Details Description
Related parts for DF33-3P-3.3DSA(74)
PCB UNCLAD 1/16"THICK FR4 12X18" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 277V DRIVER datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE P 400NH N48 datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf