Hirose Electric Co Ltd DF33-4DP-3.3DSA
DF33-4DP-3.3DSA picture photo
Mfg. Part Number
DF33-4DP-3.3DSA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 4POS 3.3MM DL TIN
Datasheet Download
DF33-4DP-3.3DSA.pdf
Availability of DF33-4DP-3.3DSA
QUANTITY
DF33-4DP-3.3DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF33-4DP-3.3DSA
Internal Part NumberEIS-DF33-4DP-3.3DSA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF33
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.130" (3.30mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.228" (5.80mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF33-4DP-3.3DSA
Related LinksDF33-4D, DF33-4DP-3.3DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF33-4DP-3.3DSA Details Description
Related parts for DF33-4DP-3.3DSA
FIXED IND 12UH 1.4A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER SER 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SW ROTARY SP 12POS NONSHORT GOLD datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT STR PCB datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf