Hirose Electric Co Ltd DF33C-3S-3.3C
DF33C-3S-3.3C picture photo
Mfg. Part Number
DF33C-3S-3.3C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT CRIMP 3.3MM 3POS
Datasheet Download
DF33C-3S-3.3C.pdf
Availability of DF33C-3S-3.3C
QUANTITY
DF33C-3S-3.3C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF33C-3S-3.3C
Internal Part NumberEIS-DF33C-3S-3.3C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF33C Series Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF33C
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions3
Pitch0.130" (3.30mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF33C-3S-3.3C
Related LinksDF33C-, DF33C-3S-3.3C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF33C-3S-3.3C Details Description
Related parts for DF33C-3S-3.3C
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS TYPE LF datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 4POS datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf