Hirose Electric Co Ltd DF36A-30S-0.4V(55)
DF36A-30S-0.4V(55) picture photo
Mfg. Part Number
DF36A-30S-0.4V(55)
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
DF36A-30S-0.4V(55).pdf
Availability of DF36A-30S-0.4V(55)
QUANTITY
DF36A-30S-0.4V(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF36A-30S-0.4V(55)
Internal Part NumberEIS-DF36A-30S-0.4V(55)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMicro-Coaxial Connector
Video FileSecurity Camera connectors - Hirose
Featured ProductDF36 Series
Standard Package500
Contact TypeCenter Strip Contact
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF36A-30S-0.4V(55)
Related LinksDF36A-30S, DF36A-30S-0.4V(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF36A-30S-0.4V(55) Details Description
Related parts for DF36A-30S-0.4V(55)
IC FILTER LP 10TH ORD LIN 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RECEPT 125POS TYPE B R/A datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 140 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1TRIAX 50OHM datasheet.pdf
LS 5.08/11/90 3.5SN GY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
192 kHz Stereo DAC with Integrated PLL IC datasheet.pdf