Hirose Electric Co Ltd DF37B-30DS-0.4V(74)
DF37B-30DS-0.4V(74) picture photo
Mfg. Part Number
DF37B-30DS-0.4V(74)
Brief Description
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF37B-30DS-0.4V(74).pdf
Availability of DF37B-30DS-0.4V(74)
QUANTITY
DF37B-30DS-0.4V(74) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF37B-30DS-0.4V(74)
Internal Part NumberEIS-DF37B-30DS-0.4V(74)
Video FileTablet PC Connectors - Hirose
Standard Package1,000
Number of Positions30
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights0.98mm
Height Above Board0.038" (0.97mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF37B-30DS-0.4V(74)
Related LinksDF37B-30D, DF37B-30DS-0.4V(74) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF37B-30DS-0.4V(74) Details Description
Related parts for DF37B-30DS-0.4V(74)
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 240POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
KNOB SMOOTH 3.250" ALUMINUM datasheet.pdf