Hirose Electric Co Ltd DF37B-34DP-0.4V(51)
DF37B-34DP-0.4V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF37B-34DP-0.4V(51)
Brief Description
CONN HDR 34POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF37B-34DP-0.4V(51).pdf
Availability of DF37B-34DP-0.4V(51)
QUANTITY
DF37B-34DP-0.4V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF37B-34DP-0.4V(51)
Internal Part NumberEIS-DF37B-34DP-0.4V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTablet PC Connectors - Hirose
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions34
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
Mated Stacking Heights0.98mm
Height Above Board0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF37B-34DP-0.4V(51)
Related LinksDF37B-34D, DF37B-34DP-0.4V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF37B-34DP-0.4V(51) Details Description
Related parts for DF37B-34DP-0.4V(51)
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.3A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VIDEO FILTER TRPL HD 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 77.76MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE AVAL 1A 50V SOD-57 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf