Hirose Electric Co Ltd DF3D-10P-2V(50)
DF3D-10P-2V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF3D-10P-2V(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 10POS 2MM VERT GOLD
Datasheet Download
DF3D-10P-2V(50).pdf
Availability of DF3D-10P-2V(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF3D-10P-2V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3D-10P-2V(50)
Internal Part NumberEIS-DF3D-10P-2V(50)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF3
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3D-10P-2V(50)
Related LinksDF3D-10, DF3D-10P-2V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3D-10P-2V(50) Details Description
Related parts for DF3D-10P-2V(50)
IC REG LDO 4.8V 0.15A 5SON datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE 37.9KHZ RSIP-A3 datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO216AA datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT SPLIT COVER datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 0.22UF 0402 datasheet.pdf