Hirose Electric Co Ltd DF3DZ-11P-2V(51)
DF3DZ-11P-2V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF3DZ-11P-2V(51)
Brief Description
CONN HDR 11POS 2MM VERT GOLD
Datasheet Download
DF3DZ-11P-2V(51).pdf
Availability of DF3DZ-11P-2V(51)
QUANTITY
DF3DZ-11P-2V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3DZ-11P-2V(51)
Internal Part NumberEIS-DF3DZ-11P-2V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF3
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3DZ-11P-2V(51)
Related LinksDF3DZ-11, DF3DZ-11P-2V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3DZ-11P-2V(51) Details Description
Related parts for DF3DZ-11P-2V(51)
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 154 OHM 1% 10W datasheet.pdf
42IN DEEP SOLID BOTTOM PANEL datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
Low Noise, Precision, 16 V, CMOS, Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf