Hirose Electric Co Ltd DF3DZ-13P-2V(21)
DF3DZ-13P-2V(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF3DZ-13P-2V(21)
Brief Description
CONN HEADER 13POS 2MM VERT TIN
Datasheet Download
DF3DZ-13P-2V(21).pdf
Availability of DF3DZ-13P-2V(21)
QUANTITY
DF3DZ-13P-2V(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3DZ-13P-2V(21)
Internal Part NumberEIS-DF3DZ-13P-2V(21)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesDF3
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3DZ-13P-2V(21)
Related LinksDF3DZ-13, DF3DZ-13P-2V(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3DZ-13P-2V(21) Details Description
Related parts for DF3DZ-13P-2V(21)
CONTACT PIN CRIMP 18-22AWG SILVR datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 18POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN ACC MARKER STRIP UNPRINTED datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 700MA datasheet.pdf
ACCY E-STOP SHROUD EMO YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SCR FAST SW DSC 900A 3000V datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SCREW datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
436 5A BUSSMANN 1000 BAG datasheet.pdf