Hirose Electric Co Ltd DF50A-14P-1V(51)
DF50A-14P-1V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF50A-14P-1V(51)
Brief Description
CONN HEADER 14POS 1MM SMD AU
Datasheet Download
DF50A-14P-1V(51).pdf
Availability of DF50A-14P-1V(51)
QUANTITY
DF50A-14P-1V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF50A-14P-1V(51)
Internal Part NumberEIS-DF50A-14P-1V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileSecurity Camera connectors - Hirose
Connectors for Smart Metering - Hirose
Featured ProductDF50 Series Connectors
Standard Package1,000
SeriesDF50
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF50A-14P-1V(51)
Related LinksDF50A-14, DF50A-14P-1V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF50A-14P-1V(51) Details Description
Related parts for DF50A-14P-1V(51)
CONN RCPT 31POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
BANANA PLUG .188" 6-32 EXT THD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf