Hirose Electric Co Ltd DF62B-24EP-2.2C(18)
DF62B-24EP-2.2C(18) picture photo
Mfg. Part Number
DF62B-24EP-2.2C(18)
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 24POS 2.2MM
Datasheet Download
DF62B-24EP-2.2C(18).pdf
Availability of DF62B-24EP-2.2C(18)
QUANTITY
DF62B-24EP-2.2C(18) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62B-24EP-2.2C(18)
Internal Part NumberEIS-DF62B-24EP-2.2C(18)
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions24
Pitch0.087" (2.20mm)
Number of Rows5
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62B-24EP-2.2C(18)
Related LinksDF62B-24E, DF62B-24EP-2.2C(18) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62B-24EP-2.2C(18) Details Description
Related parts for DF62B-24EP-2.2C(18)
MOSFET P-CH 20V 4A TSMT6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
43178 EXTRACTION TIP datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2.5K OHM 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 3 POSITIO datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf