Hirose Electric Co Ltd DF62B-4S-2.2C(11)
DF62B-4S-2.2C(11) picture photo
Mfg. Part Number
DF62B-4S-2.2C(11)
Brief Description
CONN RECEPT HOUSING 4POS BLK
Datasheet Download
DF62B-4S-2.2C(11).pdf
Availability of DF62B-4S-2.2C(11)
QUANTITY
DF62B-4S-2.2C(11) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62B-4S-2.2C(11)
Internal Part NumberEIS-DF62B-4S-2.2C(11)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDF62 Series Introduction
Featured ProductDF62 Connectors
PackagingBulk
Connector TypeSocket
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions4
Pitch0.087" (2.20mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62B-4S-2.2C(11)
Related LinksDF62B-4S, DF62B-4S-2.2C(11) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62B-4S-2.2C(11) Details Description
Related parts for DF62B-4S-2.2C(11)
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 800A 700VAC datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 16.64MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
GT 9C 4#4 5#16 SKT RECP WALL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW SOD80 datasheet.pdf