Hirose Electric Co Ltd DF62P-2EP-2.2C(10)
DF62P-2EP-2.2C(10) picture photo
Mfg. Part Number
DF62P-2EP-2.2C(10)
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 2POS 2.2MM
Datasheet Download
DF62P-2EP-2.2C(10).pdf
Availability of DF62P-2EP-2.2C(10)
QUANTITY
DF62P-2EP-2.2C(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62P-2EP-2.2C(10)
Internal Part NumberEIS-DF62P-2EP-2.2C(10)
Contact TypeMale Pin
Number of Positions2
Pitch0.087" (2.20mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Fastening TypeLatch Holder
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62P-2EP-2.2C(10)
Related LinksDF62P-2EP, DF62P-2EP-2.2C(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62P-2EP-2.2C(10) Details Description
Related parts for DF62P-2EP-2.2C(10)
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 4CH TRANS 16SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 22POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
RES 619 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf