Hirose Electric Co Ltd DF62P-7EP-2.2C(10)
DF62P-7EP-2.2C(10) picture photo
Mfg. Part Number
DF62P-7EP-2.2C(10)
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 7POS 2.2MM
Datasheet Download
DF62P-7EP-2.2C(10).pdf
Availability of DF62P-7EP-2.2C(10)
QUANTITY
DF62P-7EP-2.2C(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62P-7EP-2.2C(10)
Internal Part NumberEIS-DF62P-7EP-2.2C(10)
Contact TypeMale Pin
Number of Positions7
Pitch0.087" (2.20mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening TypeLatch Holder
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62P-7EP-2.2C(10)
Related LinksDF62P-7EP, DF62P-7EP-2.2C(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62P-7EP-2.2C(10) Details Description
Related parts for DF62P-7EP-2.2C(10)
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 017 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO204AC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO MONO 1.8W 10-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 13A/25A 8-PQFN datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 0.100 SMD datasheet.pdf
762 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf