Hirose Electric Co Ltd DF80-30P-SHL(52)
DF80-30P-SHL(52) picture photo
Mfg. Part Number
DF80-30P-SHL(52)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN COVER FOR 30POS PLUG
Datasheet Download
DF80-30P-SHL(52).pdf
Availability of DF80-30P-SHL(52)
QUANTITY
DF80-30P-SHL(52) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF80-30P-SHL(52)
Internal Part NumberEIS-DF80-30P-SHL(52)
Featured ProductHirose DF80 Series
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesDF80
Accessory TypeShell
Number of Positions30
For Use With/Related ProductsDF80 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF80-30P-SHL(52)
Related LinksDF80-30P, DF80-30P-SHL(52) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF80-30P-SHL(52) Details Description
Related parts for DF80-30P-SHL(52)
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
RES 47 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED TOPLED ADV TRUE GREEN 4PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf