Hirose Electric Co Ltd DF81-30P-0.4SD(51)
DF81-30P-0.4SD(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF81-30P-0.4SD(51)
Brief Description
CONN PLUG 30POS 0.5MM
Datasheet Download
DF81-30P-0.4SD(51).pdf
Availability of DF81-30P-0.4SD(51)
QUANTITY
DF81-30P-0.4SD(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF81-30P-0.4SD(51)
Internal Part NumberEIS-DF81-30P-0.4SD(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDF81
Contact TypeOuter Shroud Contact
Number of Positions30
Pitch0.016" (0.40mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge34-36 AWG, 36-46 AWG
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF81-30P-0.4SD(51)
Related LinksDF81-30P-, DF81-30P-0.4SD(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF81-30P-0.4SD(51) Details Description
Related parts for DF81-30P-0.4SD(51)
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RELAY IMPULSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
LENS/HOLDER TAPE OSRAM OSLON SSL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 9.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
TPLI 2170 A1 8" X 8" datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf