Hirose Electric Co Ltd DF81-50P-LCH
DF81-50P-LCH picture photo
Mfg. Part Number
DF81-50P-LCH
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN LATCH FOR 50POS PLUG
Datasheet Download
DF81-50P-LCH.pdf
Availability of DF81-50P-LCH
QUANTITY
DF81-50P-LCH Order Process
Ship out your order
Specifications of DF81-50P-LCH
Internal Part NumberEIS-DF81-50P-LCH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMicro-Coaxial Connector
Featured ProductDF81 Micro-coaxial 0.4 mm Pitch Board-to-Wire
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesDF81
Accessory TypeLatch
Number of Positions50
For Use With/Related ProductsDF81 Series
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF81-50P-LCH
Related LinksDF81-5, DF81-50P-LCH Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF81-50P-LCH Details Description
Related parts for DF81-50P-LCH
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 320A DO205 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.3PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER QUAD 24TSSOP datasheet.pdf
IC PC MAIN CLOCK CK505 56-SSOP datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf